Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Jak pokonać strach przed dentystą?

01/08/19
oswajać strach przed dentystą

Wiele ludzi odczuwa strach przed wizytą u dentysty. Te irracjonalne stany lękowe biorą się z niekomfortowej sytuacji, która czeka nas na fotelu dentystycznym. Psychologowie są zgodni, że strach przed stomatologiem wynika nie tylko z bólu towarzyszącego leczeniu czy nieprzyjemnych wspomnień z dzieciństwa, ale także z poczucia utraty kontroli nad sytuacją. Dentysta wkracza bowiem w naszą najintymniejszą strefę, do której dopuszczamy tylko najbliższych. Przekraczanie tej granicy intymności przez obcą osobę wzbudza u wielu z nas poczucie dyskomfortu, a czasami nawet zagrożenia. (więcej…)

Elementy diagnostyki stomatologicznej

01/07/19
Badania radiograficzne

Trafna diagnoza jest zawsze pierwszym i najważniejszym krokiem do podjęcia odpowiedniego leczenia. W stomatologii podobnie jak w innych gałęziach medycyny wszystkie czynności podejmowane przez lekarza są poprzedzone szczegółowym wywiadem i przeprowadzeniem odpowiedniej diagnostyki stomatologicznej. Dzięki temu lekarz zyskuje wszystkie dane potrzebne do wyboru właściwej metody leczenia, a pacjent może zostać poinformowany o planowanym przebiegu i czasie trwania koniecznych zabiegów. Sprawdźmy, jakie elementy diagnostyki stomatologicznej są stosowane najczęściej i na czym polegają. (więcej…)

Ozonoterapia w stomatologii

01/06/19
Ozonoterapia w stomatologii - obraz

Współczesna stomatologia wykorzystuje wiele odkryć technologicznych i nowych zaawansowanych technologii. Dzięki temu zabiegi stają się coraz mniej inwazyjne, coraz skuteczniejsze, a czas rekonwalescencji po ingerencji jest skracany do minimum. Można by wymieniać je wszystkie, począwszy od lasera, dziś jednak szczególnie chcielibyśmy się skupić na ozonoterapii. (więcej…)

Rodzaje implantów zębowych

24/05/19
dentysta

Implant to specjalny element, wykonany z odpowiedniego, biokompatybilnego materiału zastępujący wcześniej utracony korzeń zęba. Umożliwia on zamocowanie tzw. korony zębowej czyli po prostu widocznej części zęba. Ze względu na rodzaj zastosowanego materiału rozróżniamy implanty tytanowe i cyrkonowe (ceramiczne). Stomatologiczne implanty tytanowe charakteryzują znakomitą osteointegracją, czyli połączeniem z kością, wytrzymałością i trwałością oraz mogą być stosowane u większości pacjentów bez skutków ubocznych. Wadą zastosowania tego metalu jest jego srebrnoszary kolor.  (więcej…)

Czym cechują się nowoczesne protezy zębowe?

15/05/19
most porcelanowy

Leczenie protetyczne jest wdrażane nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim w celu przywrócenia funkcji całego uzębienia. Obecnie dostępne są różne protezy zębowe, które mogą być dobierane nie tylko pod względem indywidualnych uwarunkowań pacjenta, ale również adekwatnie do jego potrzeb czy możliwości finansowych.

W tym artykule przedstawiamy rodzaje protez zębowych, które wykonywane są w Centrum Stomatologicznym New-Dent. (więcej…)

Powiedz ,,nie” bólowi. Znieczulenia stosowane w stomatologii

08/05/19
Znieczulenia

Wielu pacjentów unika wizyt u dentysty głównie z obawy przed bólem, jaki może pojawić się podczas wykonywania zabiegów. Tymczasem lęk ten okazuje się całkowicie nieuzasadniony, gdyż obecnie w gabinetach stomatologicznych wykorzystywane są nowoczesne, skuteczne i bezpieczne metody znieczuleń, które całkowicie eliminują dolegliwości bólowe. (więcej…)

Wszystko, co musisz wiedzieć o noszeniu aparatu ortodontycznego

26/04/19
Aparat ortodontyczny

Aparaty ortodontyczne stają się coraz bardziej popularne. Można je zobaczyć u wielu osób dorosłych, nie tylko u dzieci. I nic dziwnego – leczenie ortodontyczne może być wykonywane u osób w każdym wieku. Wyleczenie wady zgryzu to nie tylko kwestia urody. Krzywe zęby mogą powodować wiele problemów zdrowotnych. Co trzeba wiedzieć o aparacie? (więcej…)

Na czym polega leczenie endodontyczne

28/03/19
Leczenie kanałowe zębów

Leczenie endodontyczne zębów, powszechnie zwane kanałowym, jest stosowane w takich przypadkach, gdy w miazdze zęba pojawił się nieodwracalny stan zapalny. Jest to wtedy jedyny sposób, aby uratować ząb i aby nie doszło do dalszych powikłań mogących objąć otaczającą kość a nawet nawet cały organizm. (więcej…)

Laserowe wybielanie zębów

01/02/19
Wybielanie zębów

Większość z nas już wie, że warto dbać o zdrowie zębów, ponieważ zaniedbania w tym względzie mogą mieć negatywny wpływ na stan całego organizmu. Coraz częściej jednak zwracamy również uwagę na wygląd naszych zębów, na to, czy są one proste, równe i chcemy także, by nie było na nich żadnych osadów ani przebarwień, ale by wyróżniały się białością. (więcej…)

Nie tylko szczotkowanie – codzienna higiena jamy ustnej

27/12/18
Higiena jamy ustnej

Wiele osób z dzieciństwa kojarzy piosenkę o myciu zębów, w której występują takie rekwizyty jak szczotka, pasta i kubek z ciepłą wodą. To wszystko ma wystarczyć w otrzymaniu dziecięcych zębów w czystości i zdrowiu. Podstawa higieny to rzeczywiście mycie zębów szczoteczką z pastą, jednak gdy już jesteśmy dorośli, nie powinniśmy na tym poprzestać. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby jeszcze lepiej dbać o zdrowie naszych zębów i dziąseł. (więcej…)

copyright 2019 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności