Język angielski
s

BLOG

most porcelanowy

Czym cechują się nowoczesne protezy zębowe?

Leczenie protetyczne jest wdrażane nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim w celu przywrócenia funkcji całego uzębienia. Obecnie dostępne są różne protezy zębowe, które mogą być dobierane nie tylko pod względem indywidualnych uwarunkowań pacjenta, ale również adekwatnie do jego potrzeb czy możliwości finansowych.

W tym artykule przedstawiamy rodzaje protez zębowych, które wykonywane są w przychodni stomatologicznej New-Dent.

Różne rodzaje protez zębowych

  • Mosty i korony porcelanowe – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. Wykonywane są z porcelany, która świetnie imituje kolor i strukturę naturalnych zębów. Za sprawą nowoczesnych technik komputerowych można osiągnąć idealne dopasowanie do zęba.
  • Licówki porcelanowe – są niezwykle trwałe i zapewniają wręcz perfekcyjny, śnieżnobiały uśmiech. Jest to rekomendowane rozwiązanie dla osób, które borykają się ze znacznymi przebarwieniami zębów, niewielkimi problemami z kształtem zębów. Nadają się też w przypadku drobnych korekt, takich jak stłoczenia zębów czy małe skręcenia.
  • Protezy szkieletowe – są wstawiane do jamy ustnej w celu odtworzenia zniszczonych lub utraconych zębów. Mogą być mocowane na specjalnych klamrach lub metodą bezklamrową. Można je stosować wtedy, gdy ubytki są na tyle duże, że nie da się uzupełnić ich przy pomocy mostka. Inną odmianą są protezy bezklamrowe na zatrzaskach, które należą do najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych ruchomych uzupełnień protetycznych. W przeciwieństwie do standardowych protez szkieletowych nie posiadają widocznych metalowych klamer.
  • Protezy elastyczne – wykonane są z materiałów termoplastycznych (głównie akronu). Są wytrzymałe, sztywne, komfortowe w użytkowaniu, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do innych ich zalet zaliczamy m.in. lekkość, miękkość i idealne dopasowanie do podniebienia.
  • Protezy natychmiastowe – to jedna z najszybszych metod protetycznych, która najczęściej wdrażana jest w przypadku konieczności uzupełnienia braków po ekstrakcji. Zapewniają całkowitą funkcjonalność i pełną estetykę. Dzięki nim pacjent może wyjść z gabinetu po zabiegu usunięcia zęba, posiadając gotową protezę, która uzupełnia ubytki.

copyright 2016 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności