Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

zębowe korony porcelanowe

Czym są korony porcelanowe?

Korony porcelanowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w dziedzinie stomatologii estetycznej, które pozwala na uzyskanie pięknego i naturalnego wyglądu zębów. Dzięki nim można skorygować kształt, wielkość, kolor czy ustawienie zębów, a także odbudować uszkodzone zęby. Warto poznać tajniki tej metody, by cieszyć się zdrowym i atrakcyjnym uśmiechem.

Korony porcelanowe – na czym polega ich wykonanie?

Korony porcelanowe to specjalne nakładki, które są umieszczane na zębach pacjenta w celu poprawy ich estetyki oraz funkcji żucia. Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów ceramicznych, które doskonale imitują wygląd naturalnych zębów. Proces ich wykonania rozpoczyna się od pobrania wycisku z uzębienia pacjenta, na podstawie którego technik dentystyczny przygotowuje model gipsowy. Następnie na tym modelu tworzona jest korona porcelanowa, która jest dopasowywana do kształtu i koloru pozostałych zębów pacjenta.

Jeśli chcesz zdecydować się na korony porcelanowe w Lublinie, zapraszamy do naszej kliniki dentystycznej.

Zalety koron porcelanowych

Korony porcelanowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wiele zalet, które oferują. Przede wszystkim są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, co sprawia, że mogą służyć przez wiele lat. Ponadto doskonale imitują wygląd naturalnych zębów, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne w jamie ustnej pacjenta. Korony porcelanowe nie powodują uczuleń ani podrażnień dziąseł, co jest szczególnie ważne dla osób z wrażliwym uzębieniem. Dodatkowo, korony te są odporne na przebarwienia, co pozwala cieszyć się bielszym uśmiechem przez dłuższy czas.

Wskazania do wykonania koron porcelanowych

Korony porcelanowe są polecane w różnych przypadkach. Przede wszystkim stosuje się je w celu odbudowy zębów uszkodzonych na skutek próchnicy, urazów czy innych przyczyn. Korony te doskonale sprawdzają się także w przypadku pacjentów z dużymi ubytkami, których nie można wypełnić tradycyjnymi materiałami stomatologicznymi. Ponadto korony porcelanowe mogą być stosowane w celu poprawy estetyki zębów – np. w przypadku nieprawidłowego kształtu czy ustawienia zębów, a także przy przebarwieniach czy dużych diastemach między zębami.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności