Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

licówki porcelanowe

Czym są licówki porcelanowe?

Popularne obecnie licówki porcelanowe to cienkie powłoki materiału ceramicznego, które są przyklejane do przednich powierzchni zębów. Są one stosowane w celu poprawy wyglądu zębów, które zostały uszkodzone lub przebarwione. Licówki mogą być również stosowane do korekty nieprawidłowo ustawionych, wyszczerbionych lub pękniętych zębów. Materiał porcelanowy jest trwały i odporny na przebarwienia, co czyni go w oczach wielu osób doskonałym wyborem do przywrócenia naturalnego piękna uśmiechu pacjenta.

Zalety i wady licówek porcelanowych

Główną zaletą licówek porcelanowych jest to, że mogą one znacznie poprawić wygląd uśmiechu pacjenta. Mogą one sprawić, że zęby staną się bielsze, prostsze i bardziej symetryczne. Licówki porcelanowe są również bardzo trwałe i mogą być wykorzystywane przez wiele lat przy odpowiedniej pielęgnacji. Główną wadą jest to, że nie są odwracalne, więc ważne jest, aby dokładnie przemyśleć ich nałożenie na zęby. Innym potencjalnym minusem jest to, że mogą być droższe niż inne kosmetyczne zabiegi stomatologiczne.

Proces nakładania licówek porcelanowych

Proces nakładania licówek porcelanowych obejmuje zazwyczaj kilka wizyt u dentysty, przy czym poprzedza ich oczywiście konsultacja u specjalisty. Podczas pierwszego spotkania ze stomatologiem lekarz pobiera wyciski zębów i omawia z pacjentem pożądany efekt. Na drugiej wizycie dentysta przygotuje zęby, usuwając niewielką ilość szkliwa z przednich powierzchni. Dzięki temu licówka będzie mogła prawidłowo przylegać do zęba. Wyciski pobrane podczas pierwszej wizyty posłużą do wykonania licówek na zamówienie, które będą pasować do kształtu i koloru naturalnych zębów pacjenta. Podczas trzeciej wizyty lekarz przykleja licówkę do zęba za pomocą specjalnego kleju stomatologicznego.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności