Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

implanty zębowe

Z czego zrobione są implanty zębów?

Celem zabiegu wszczepienia implantów zębowych, błędnie nazywanych implantami stomatologicznymi jest zastąpienie korzenia brakującego zęba. Taki implant może zostać wykonany z rozmaitych materiałów, przy każdy z nich cechuje się nieco inną specyfiką. Implanty zębowe mają kształt, który przypomina naturalny korzeń zęba pacjenta. Ich wygląd kojarzony być może ze śrubami. W każdym implancie znajduje się gwint, dzięki któremu jest on zakotwiczany w kości.

Czym powinien charakteryzować się implant zębowy?

Implant zębowy może różnić się pod względem kształtu, powierzchni, rodzaju gwintu, a także materiału, z którego został wykonany. Na trzy pierwsze cechy wpływa w szczególności wybrany producent oraz jego doświadczenie, które poparte zostało przeprowadzeniem licznych badań naukowych. Materiał natomiast, z którego wykonywany jest dany implant, może zostać wybrany przez specjalistę oraz pacjenta.

Należy jednak pamiętać o tym, że materiał wykorzystywany do produkcji implantów zębowych musi spełniać określone wymagania. Tylko wtedy jest bezpieczny dla pacjenta, a efekty wykonanego zabiegu są zgodne z uprzednimi oczekiwaniami pacjenta. Implanty zębowe powinny zostać wyprodukowane z materiału, który:

  • nie ulega korozji,
  • jest dobrze tolerowany przez tkanki żywe organizmu,
  • nie stanowi zagrożenia dla pacjenta ze względu na swój toksyczny, rakotwórczy i radioaktywny charakter.

Z jakich materiałów wykonywane są implanty zębowe?

W naszym gabinecie stomatologicznym zlokalizowanym w Lublinie przeprowadzamy zabieg implantacji z wykorzystaniem implantów zębowych wykonanych z tytanu. Przy czym do produkcji implantów zębowych możliwe jest zastosowanie zarówno czystego tytanu, jak i jego stopów. W tym celu stosowany jest także cyrkon oraz stopy tytanowo-cyrkonowe.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności