Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Wizyta u dentysty

Dlaczego regularne chodzenie do dentysty jest tak ważne?

Jednym ze skuteczniejszych działań profilaktycznych jest odbywanie regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Jakie korzyści płyną z systematycznej kontroli swojego uzębienia?

Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny?

Lekarz stomatolog, który regularnie kontroluje stan zdrowia jamy ustnej, jest w stanie wykryć choroby zębów czy dziąseł we wczesnym stadium. Daje to możliwość wdrożenia odpowiedniego leczenia, a co za tym idzie – całkowite lub częściowe wyeliminowanie schorzenia. Dzięki czynnościom podejmowanym w zakresie stomatologii zachowawczej leczenie zębów jest mniej kosztowne i skomplikowane, jak również szybkie i efektywne.

Podczas regularnych wizyt lekarz stomatolog nie tylko diagnozuje choroby we wczesnym stadium, ale również sprawdza, czy codzienna higiena jamy ustnej jest prawidłowa. W trakcie kontroli dentystycznej można uzyskać fachowe doradztwo w zakresie kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej, np. jak dobrze szczotkować lub nitkować zęby, a także jakie produkty warto wybierać. Często podczas wizyt kontrolnych stomatolog przeprowadza rutynowe zabiegi higienizacyjne, jak usuwanie kamienia nazębnego.

Jak często należy kierować się do gabinetu stomatologicznego?

Osoby dorosłe często zapominają o regularnym kontrolowaniu stanu swojego uzębienia. Nic dziwnego, gdy nic nie boli, zazwyczaj nie szuka się pomocy specjalisty, jednak nie powinno się tak postepować. Nawet jeśli nie występują dolegliwości bólowe, należy regularnie monitorować stan zębów i dziąseł. Jak często? Uznaje się, że osoby dorosłe powinny odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej dwa razy w roku. Najlepiej odgórnie ustalić sobie dane miesiące, dzięki czemu zostanie zachowana regularność kontrolowania stanu zdrowia jamy ustnej.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności