Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Wybielanie zębów metodą nakładkową

05/08/20
Metoda nakladkowa

Współczesny rozwój medycyny i stomatologii estetycznej sprawia, że większość z nas chce jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie – coraz częściej też dysponujemy możliwościami poprawy naszego wyglądu. Wśród nich niesłabnącą popularnością cieszą się zabiegi wybielania zębów. (więcej…)

Jak dbać o protezę zębową?

17/05/20
jak dbac

Ze względu na swoje specyficzne zastosowanie proteza zębowa wymaga określonej pielęgnacji. Jak prawidłowo o nią dbać, by służyła nam długo i nie stanowiła zagrożenia dla naszego zdrowia? (więcej…)

Co robić kiedy dziąsła krwawią?

08/04/20
krwawiące dziąsła

Jakie podjąć środki, gdy zauważymy, że nasze dziąsła krwawią? Czy powinniśmy przestać myć zęby, by nie tworzyć ranek i nasilać krwawienia, czy przeciwnie – zacząć myć je ze zdwojoną dokładnością? Przeczytaj nasz artykuł, by się tego dowiedzieć! (więcej…)

Rodzaje aparatów ortodontycznych

16/03/20
ruchome aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne wykorzystywane są do leczenia problemów ze zgryzem. Najczęściej są one związane z nieprawidłowym ustawieniem żuchwy i szczęki względem siebie, a także szparami międzyzębowymi czy rotacjami zębów. Współczesna technologia pozwala na leczenie ortodontyczne w każdym wieku. Pacjent może wybierać spośród różnych rodzajów aparatów. Ostateczna decyzja o wyborze właściwego aparatu jest podejmowana pod okiem specjalisty. Duży wpływ mają także możliwości finansowe pacjenta. (więcej…)

Różnice między licówką a koroną

02/02/20
a koroną

Dbanie o uzębienie i piękny uśmiech to znak naszych czasów. Szukamy coraz lepszych rozwiązań takich problemów jak nierówne i mało estetycznie wyglądające zęby, przerwy w uzębieniu czy nawet utrata zęba. Wszystkie one wiążą się z poczuciem dyskomfortu, nieciekawym wrażeniem estetycznym, a także obniżoną pewnością siebie. Z pomocą przychodzi tu protetyka – dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. By odzyskać ładny uśmiech, lekarze proponują często licówki lub korony. Jakie są między nimi różnice? (więcej…)

Rodzaje wad zgryzu

04/01/20
wady zgryzu

Wada zgryzu to inaczej nieprawidłowa budowa żuchwy lub szczęki zaburzająca czynności jamy ustnej takie jak jedzenie, mówienie czy nawet oddech. Wady te nie tylko utrudniają nam życie codzienne, ale mogą też powodować różnego rodzaju problemy, takie jak np. próchnica zębów i choroby dziąseł. Dlatego warto udać się do lekarza, gdy tylko je zauważymy. (więcej…)

Laseroterapia w stomatologii

02/12/19
laserów w stomatologii

Laseroterapia znajduje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie medycyny. Obecnie coraz częściej lasery stosowane są również w nowocześnie wyposażonych gabinetach stomatologicznych. Zapewniają ogromne możliwości leczenia, a biostymulacja tkanek wykazuje wysoki poziom skuteczności. To przydatne narzędzie nie tylko dla stomatologów, ale i dla pacjentów, gdyż zabiegi z zastosowaniem laserów powodują mniejszy dyskomfort. (więcej…)

Czy aparat ortodontyczny zawsze jest widoczny?

04/11/19
wad zgryzu

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, piękne zęby. Moda na hollywoodzki uśmiech powinna jednak trwać jak najdłużej, ponieważ jest do doskonała motywacja do tego, abyśmy każdego dnia dbali o swoje uzębienie i regularnie odwiedzać stomatologa w ramach działań profilaktycznych. Nie zawsze jednak natura obdarza idealnym uzębieniem. Wręcz przeciwnie, problemy ze zgryzem ma bardzo wiele osób, nie tylko dzieci, ale również i dorośli. Na szczęście współczesna ortodoncja ma też wiele skutecznych sposobów na leczenie tego rodzaju mankamentów. (więcej…)

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

03/10/19
zabieg wszczepienia implantu zębowego

Wszczepienie implantów zębowych pozwala uzupełnić braki w uzębieniu. Leczenie implantologiczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych protez zębowych i mostów protetycznych, a czasem jedyne rozwiązanie dla osób, które nie mogą korzystać z protez.  W dzisiejszym wpisie prezentujemy, jak wygląda leczenie implantologiczne i zabieg wszczepienia implantu. (więcej…)

Zastosowanie mikroskopu w stomatologii

02/10/19
diagnostyce, protetyce i chirurgii

Mikroskopy coraz częściej goszczą w gabinetach stomatologicznych. Wykorzystywane są w stomatologii zachowawczej, chirurgii, protetyce, ale przede wszystkim w endodoncji. Dzięki nim łatwiej przeprowadzić nie tylko diagnostykę, ale też leczenie zębów. W Centrum stomatologicznym New-Dent dysponujemy nowoczesnym mikroskopem SOM32 renomowanej niemieckiej firmy Karl Kaps. Jest to najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów leczenia. (więcej…)

copyright 2019 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności