Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Jak nosić protezę w komfortowy sposób?

07/10/20
proteza

Głównym założeniem użytkowania protezy zębowej jest umożliwienie sobie normalnego życia – oznacza to, że ma ona usprawniać spożywanie przez nas posiłków i wypowiadanie się, jednocześnie zapewniając nam niezbędną swobodę i estetykę uśmiechu. Nie powinna przy tym sprawiać bólu ani być niewygodna. By zapewnić sobie maksymalny komfort noszenia protezy, powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad. (więcej…)

Co wpływa na estetykę uśmiechu?

16/09/20
estetyka uśmiechu

Zdrowe zęby to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie ważnym czynnikiem jest jednak ich estetyczny wygląd. Jak o niego zadbać i co robić, gdy ulega pogorszeniu? (więcej…)

Jak radzić sobie z kamieniem nazębnym?

12/08/20
usuwanie kamienia

Kamień nazębny to problem wielu z nas. Co robić, by się przed nim uchronić, i, co najważniejsze – jak się go pozbyć, gdy już się pojawi? (więcej…)

Zalety koron porcelanowych

15/07/20
porcelanowy most

Korony porcelanowe to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z ubytkami i przebarwieniami zębów. Poznaj ich najważniejsze zalety i dowiedz się, jak należy o nie dbać. (więcej…)

Wybielanie zębów metodą nakładkową

25/06/20
Metoda nakladkowa

Współczesny rozwój medycyny i stomatologii estetycznej sprawia, że większość z nas chce jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie – coraz częściej też dysponujemy możliwościami poprawy naszego wyglądu. Wśród nich niesłabnącą popularnością cieszą się zabiegi wybielania zębów. (więcej…)

Jak dbać o protezę zębową?

17/05/20
jak dbac

Ze względu na swoje specyficzne zastosowanie proteza zębowa wymaga określonej pielęgnacji. Jak prawidłowo o nią dbać, by służyła nam długo i nie stanowiła zagrożenia dla naszego zdrowia? (więcej…)

Co robić kiedy dziąsła krwawią?

08/04/20
krwawiące dziąsła

Jakie podjąć środki, gdy zauważymy, że nasze dziąsła krwawią? Czy powinniśmy przestać myć zęby, by nie tworzyć ranek i nasilać krwawienia, czy przeciwnie – zacząć myć je ze zdwojoną dokładnością? Przeczytaj nasz artykuł, by się tego dowiedzieć! (więcej…)

Rodzaje aparatów ortodontycznych

16/03/20
ruchome aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne wykorzystywane są do leczenia problemów ze zgryzem. Najczęściej są one związane z nieprawidłowym ustawieniem żuchwy i szczęki względem siebie, a także szparami międzyzębowymi czy rotacjami zębów. Współczesna technologia pozwala na leczenie ortodontyczne w każdym wieku. Pacjent może wybierać spośród różnych rodzajów aparatów. Ostateczna decyzja o wyborze właściwego aparatu jest podejmowana pod okiem specjalisty. Duży wpływ mają także możliwości finansowe pacjenta. (więcej…)

Różnice między licówką a koroną

02/02/20
a koroną

Dbanie o uzębienie i piękny uśmiech to znak naszych czasów. Szukamy coraz lepszych rozwiązań takich problemów jak nierówne i mało estetycznie wyglądające zęby, przerwy w uzębieniu czy nawet utrata zęba. Wszystkie one wiążą się z poczuciem dyskomfortu, nieciekawym wrażeniem estetycznym, a także obniżoną pewnością siebie. Z pomocą przychodzi tu protetyka – dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu. By odzyskać ładny uśmiech, lekarze proponują często licówki lub korony. Jakie są między nimi różnice? (więcej…)

Rodzaje wad zgryzu

04/01/20
wady zgryzu

Wada zgryzu to inaczej nieprawidłowa budowa żuchwy lub szczęki zaburzająca czynności jamy ustnej takie jak jedzenie, mówienie czy nawet oddech. Wady te nie tylko utrudniają nam życie codzienne, ale mogą też powodować różnego rodzaju problemy, takie jak np. próchnica zębów i choroby dziąseł. Dlatego warto udać się do lekarza, gdy tylko je zauważymy. (więcej…)

copyright 2019 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności