Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Wady i zalety laserowego wybielania zębów

12/09/23
zęby

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zabiegi, które mogą wpłynąć na estetykę uśmiechu. Jednym z nich jest laserowe wybielanie zębów. Ta metoda zdobywa coraz więcej zwolenników, jednak jak każda technika ma swoje plusy i minusy. Jakie zalety i wady ma tego rodzaju zabieg? Co należy o nim wiedzieć?

(więcej…)

Jak prawidłowo dbać o licówki porcelanowe?

05/07/23
szczotkowanie zębów

Podstawą pielęgnacji licówek porcelanowych jest regularne i dokładne mycie zębów. Zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, rano po śniadaniu i wieczorem przed snem. Warto również pamiętać o nitkowaniu zębów przynajmniej raz dziennie, aby usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. (więcej…)

Czym są licówki porcelanowe?

05/05/23
licówki porcelanowe

Popularne obecnie licówki porcelanowe to cienkie powłoki materiału ceramicznego, które są przyklejane do przednich powierzchni zębów. Są one stosowane w celu poprawy wyglądu zębów, które zostały uszkodzone lub przebarwione. Licówki mogą być również stosowane do korekty nieprawidłowo ustawionych, wyszczerbionych lub pękniętych zębów. Materiał porcelanowy jest trwały i odporny na przebarwienia, co czyni go w oczach wielu osób doskonałym wyborem do przywrócenia naturalnego piękna uśmiechu pacjenta. (więcej…)

Z czego zrobione są implanty zębów?

12/03/23
implanty zębowe

Celem zabiegu wszczepienia implantów zębowych, nazywanych też implantami stomatologicznymi jest zastąpienie korzenia brakującego zęba. Taki implant może zostać wykonany z różnych materiałów, przy każdy z nich cechuje się nieco inną specyfiką. Implanty zębowe zwykle mają cylindryczny kształt, który przypomina naturalny korzeń zęba pacjenta. Ich wygląd kojarzony być może ze śrubami. W każdym implancie znajduje się gwint, dzięki któremu jest on zakotwiczany w kości. (więcej…)

Kiedy zdecydować się na założenie implantu zębowego?

17/01/23
dentysta pokazujący instalację implantu dentystycznego

Choć implanty zębowe są bardzo często mylone z wkładem koronowo-korzeniowym połączonym z koroną protetyczną, w rzeczywistości są to niewielkie, przypominające śrubkę elementy, które mają zastąpić naturalny korzeń zęba. Są zakładane wtedy, kiedy uratowanie zęba pacjenta okazuje się niemożliwe. Na implanty zębowe decydują się więc te osoby, których czeka ekstrakcja zęba lub zamierzają uzupełnić powstałe już braki zębowe. (więcej…)

Czym jest i jak przebiega leczenie kanałowe

10/01/23
leczenie zęba u dentysty

Spośród różnych zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych leczenie endodontyczne, powszechnie znane jako leczenie kanałowe, jest tym, wobec którego pacjenci mają największe obawy. Tylko czy jest się w ogóle czego bać? Czy tzw. kanałówka jest bolesna? Sprawdź, na czym polega taki zabieg. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

Jak przygotować się do leczenia kanałowego?

10/11/22
Leczenie kanałowe

Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a także unikanie wizyt u stomatologa może prowadzić do pojawienia się próchnicy, która wywołuje dolegliwości bólowe, a także powoduje zainfekowanie miazgi zęba. W takiej sytuacji występuje potrzeba wdrożenia leczenia kanałowego. (więcej…)

Dlaczego regularne chodzenie do dentysty jest tak ważne?

07/11/22
Wizyta u dentysty

Jednym ze skuteczniejszych działań profilaktycznych jest odbywanie regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Jakie korzyści płyną z systematycznej kontroli swojego uzębienia? (więcej…)

Diastema – problem natury estetycznej czy początek większych kłopotów?

23/08/22
dziewczynka z diastemą nosząca aparat ortodontyczny

Diastema to przypadek, kiedy górne jedynki nie przylegają do siebie, pozostawiając przerwę między zębami. Dla większości osób jest to problem tylko natury estetycznej, ale czy może on wiązać się z innymi konsekwencjami zdrowotnymi? (więcej…)

Czy implanty zębowe wymagają wymiany?

03/08/22
implanty zębowe

Implanty zębowe są rozwiązaniem coraz popularniejszym pośród pacjentów zmagających się z brakiem zęba. Od innych rozwiązań protetycznych odróżnia je wysoka estetyka, wygoda używania na poziomie bliskim prawdziwego zęba. Nie ma jednak sensu ukrywać faktu, że ich wszczepienie jest przedsięwzięciem kosztownym i może wiązać się z bólem. Niektórzy z pacjentów obawiają się, że ten proces będzie musiało powtórzyć po pewnym czasie. Jak to wygląda w rzeczywistości? (więcej…)

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności