Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Co ma wpływ na trwałość implantów zębowych?

08/07/21
Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne to obecnie jeden z najbardziej cenionych sposobów na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Jest to rozwiązanie trwałe i skuteczne, aczkolwiek nie najtańsze. Jeśli zatem zdecydujesz się na tego rodzaju inwestycję, postaraj się, by implanty służyły Ci jak najdłużej. Jak to zrobić? W niniejszym wpisie wyjaśniamy, co wpływa na trwałość wszczepów zębowych i jak o nie dbać, by utrzymać je w dobrym stanie przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. (więcej…)

Dlaczego nie należy zaniedbywać leczenia zębów mlecznych?

08/07/21
Próchnica mlecznych zębów

Wśród rodziców nadal panuje błędne przekonanie, iż leczenie próchnicy zębów mlecznych nie jest konieczne, jako że te i tak wypadną. Taki sposób myślenia może doprowadzić nie tylko do poważnych problemów w jamie ustnej malucha, lecz także do wad wymowy i konsekwencji zdrowotnych. To zrozumiałe, że pierwsze wizyty małego pacjenta w gabinecie stomatologicznym mogą budzić lęk zarówno u niego samego, jak i u opiekunów, nie można jednak bagatelizować psujących się mleczaków. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego są one ważne.  (więcej…)

Radiografia cyfrowa w stomatologii

11/02/21
radiografia

Radiograficzne badanie zębów, w skrócie RTG, stanowi podstawowe narzędzie diagnostyki stomatologicznej, pozwalające na określenie rozległości i charakteru zmian chorobowych w tkance zęba. Polega na prześwietleniu uzębienia oraz szczęki promieniami rentgenowskimi i może obejmować od jednego do wszystkich zębów. Jakie są wskazania do radiografii i czym badanie cyfrowe różni się od tradycyjnego? Sprawdź sam! (więcej…)

Profilaktyka chorób przyzębia

14/01/21
ząb

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób dotykających przyzębia. Do przyzębia zaliczamy kolejno: dziąsło, ozębną, okostną, kość wyrostka zębodołowego i cement korzeniowy. Odpowiada ono głównie za osadzenie i unieruchomienie zęba w zębodole. (więcej…)

Czy wady zgryzu są uwarunkowane genetycznie?

04/01/21
wada zgryzu

Niektóre wady zgryzu wpływają na wygląd twarzy pacjenta, innych nie widać na pierwszy rzut oka, a ujawniają się dopiero podczas badania przeprowadzanego przez stomatologa lub ortodontę. Zdarza się, że pacjent nie jest świadomy swojej wady, ponieważ nie przeszkadza mu ona na co dzień. Nieleczone wady zgryzu (nawet te, które z pozoru wydają się niewielkie, jak szpary między zębami lub jeden krzywy ząb) mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne: wpływają na funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych lub utrudniają poprawne przeżuwanie. (więcej…)

Jak leczyć rozchwiane zęby?

02/12/20
leczenie zębów

Ruszające się, niestabilne zęby to poważny sygnał alarmowy. Dowiedz się, jak rozpoznać niepokojące objawy i co zrobić, by uratować swoje uzębienie. (więcej…)

Różnice między implantem a protezą zębową

16/11/20
implant a proteza

Implanty, korony, mosty i protezy mają podobne zastosowanie – służą do uzupełnienia braków w uzębieniu. Zanim jednak zdecydujemy się na jedną lub drugą z metod, warto dowiedzieć się, jakie występują między nimi różnice. (więcej…)

Zęby a niedobory witaminy D

12/11/20
zaczerwienione dziasla

Witamina D podawana jest do organizmu poprzez pokarm. Nasze ciała produkują ją też samodzielnie, gdy są wystawione na działanie słońca. Ponieważ reguluje ona naszą równowagę wapniowo-fosforanową, jej niedobór może wiązać się z występowaniem schorzeń układu kostnego i uzębienia. (więcej…)

Jak nosić protezę w komfortowy sposób?

07/10/20
proteza

Głównym założeniem użytkowania protezy zębowej jest umożliwienie sobie normalnego życia – oznacza to, że ma ona usprawniać spożywanie przez nas posiłków i wypowiadanie się, jednocześnie zapewniając nam niezbędną swobodę i estetykę uśmiechu. Nie powinna przy tym sprawiać bólu ani być niewygodna. By zapewnić sobie maksymalny komfort noszenia protezy, powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad. (więcej…)

Co wpływa na estetykę uśmiechu?

16/09/20
estetyka uśmiechu

Zdrowe zęby to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie ważnym czynnikiem jest jednak ich estetyczny wygląd. Jak o niego zadbać i co robić, gdy ulega pogorszeniu? (więcej…)

copyright 2021 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności