Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Jak leczyć rozchwiane zęby?

02/12/20
leczenie zębów

Ruszające się, niestabilne zęby to poważny sygnał alarmowy. Dowiedz się, jak rozpoznać niepokojące objawy i co zrobić, by uratować swoje uzębienie. (więcej…)

Różnice między implantem a protezą zębową

16/11/20
implant a proteza

Implanty, korony, mosty i protezy mają podobne zastosowanie – służą do uzupełnienia braków w uzębieniu. Zanim jednak zdecydujemy się na jedną lub drugą z metod, warto dowiedzieć się, jakie występują między nimi różnice. (więcej…)

Zęby a niedobory witaminy D

12/11/20
zaczerwienione dziasla

Witamina D podawana jest do organizmu poprzez pokarm. Nasze ciała produkują ją też samodzielnie, gdy są wystawione na działanie słońca. Ponieważ reguluje ona naszą równowagę wapniowo-fosforanową, jej niedobór może wiązać się z występowaniem schorzeń układu kostnego i uzębienia. (więcej…)

Jak nosić protezę w komfortowy sposób?

07/10/20
proteza

Głównym założeniem użytkowania protezy zębowej jest umożliwienie sobie normalnego życia – oznacza to, że ma ona usprawniać spożywanie przez nas posiłków i wypowiadanie się, jednocześnie zapewniając nam niezbędną swobodę i estetykę uśmiechu. Nie powinna przy tym sprawiać bólu ani być niewygodna. By zapewnić sobie maksymalny komfort noszenia protezy, powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad. (więcej…)

Co wpływa na estetykę uśmiechu?

16/09/20
estetyka uśmiechu

Zdrowe zęby to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie ważnym czynnikiem jest jednak ich estetyczny wygląd. Jak o niego zadbać i co robić, gdy ulega pogorszeniu? (więcej…)

Jak radzić sobie z kamieniem nazębnym?

12/08/20
usuwanie kamienia

Kamień nazębny to problem wielu z nas. Co robić, by się przed nim uchronić, i, co najważniejsze – jak się go pozbyć, gdy już się pojawi? (więcej…)

Zalety koron porcelanowych

15/07/20
porcelanowy most

Korony porcelanowe to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z ubytkami i przebarwieniami zębów. Poznaj ich najważniejsze zalety i dowiedz się, jak należy o nie dbać. (więcej…)

Wybielanie zębów metodą nakładkową

25/06/20
Metoda nakladkowa

Współczesny rozwój medycyny i stomatologii estetycznej sprawia, że większość z nas chce jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie – coraz częściej też dysponujemy możliwościami poprawy naszego wyglądu. Wśród nich niesłabnącą popularnością cieszą się zabiegi wybielania zębów. (więcej…)

Jak dbać o protezę zębową?

17/05/20
jak dbac

Ze względu na swoje specyficzne zastosowanie proteza zębowa wymaga określonej pielęgnacji. Jak prawidłowo o nią dbać, by służyła nam długo i nie stanowiła zagrożenia dla naszego zdrowia? (więcej…)

Co robić kiedy dziąsła krwawią?

08/04/20
krwawiące dziąsła

Jakie podjąć środki, gdy zauważymy, że nasze dziąsła krwawią? Czy powinniśmy przestać myć zęby, by nie tworzyć ranek i nasilać krwawienia, czy przeciwnie – zacząć myć je ze zdwojoną dokładnością? Przeczytaj nasz artykuł, by się tego dowiedzieć! (więcej…)

copyright 2019 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności