Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

Blog

Radiografia cyfrowa w stomatologii

11/02/21
radiografia

Radiograficzne badanie zębów, w skrócie RTG, stanowi podstawowe narzędzie diagnostyki stomatologicznej, pozwalające na określenie rozległości i charakteru zmian chorobowych w tkance zęba. Polega na prześwietleniu uzębienia oraz szczęki promieniami rentgenowskimi i może obejmować od jednego do wszystkich zębów. Jakie są wskazania do radiografii i czym badanie cyfrowe różni się od tradycyjnego? Sprawdź sam! (więcej…)

Profilaktyka chorób przyzębia

14/01/21
ząb

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób dotykających przyzębia. Do przyzębia zaliczamy kolejno: dziąsło, ozębną, okostną, kość wyrostka zębodołowego i cement korzeniowy. Odpowiada ono głównie za osadzenie i unieruchomienie zęba w zębodole. (więcej…)

Czy wady zgryzu są uwarunkowane genetycznie?

04/01/21
wada zgryzu

Niektóre wady zgryzu wpływają na wygląd twarzy pacjenta, innych nie widać na pierwszy rzut oka, a ujawniają się dopiero podczas badania przeprowadzanego przez stomatologa lub ortodontę. Zdarza się, że pacjent nie jest świadomy swojej wady, ponieważ nie przeszkadza mu ona na co dzień. Nieleczone wady zgryzu (nawet te, które z pozoru wydają się niewielkie, jak szpary między zębami lub jeden krzywy ząb) mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne: wpływają na funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych lub utrudniają poprawne przeżuwanie. (więcej…)

Jak leczyć rozchwiane zęby?

02/12/20
leczenie zębów

Ruszające się, niestabilne zęby to poważny sygnał alarmowy. Dowiedz się, jak rozpoznać niepokojące objawy i co zrobić, by uratować swoje uzębienie. (więcej…)

Różnice między implantem a protezą zębową

16/11/20
implant a proteza

Implanty, korony, mosty i protezy mają podobne zastosowanie – służą do uzupełnienia braków w uzębieniu. Zanim jednak zdecydujemy się na jedną lub drugą z metod, warto dowiedzieć się, jakie występują między nimi różnice. (więcej…)

Zęby a niedobory witaminy D

12/11/20
zaczerwienione dziasla

Witamina D podawana jest do organizmu poprzez pokarm. Nasze ciała produkują ją też samodzielnie, gdy są wystawione na działanie słońca. Ponieważ reguluje ona naszą równowagę wapniowo-fosforanową, jej niedobór może wiązać się z występowaniem schorzeń układu kostnego i uzębienia. (więcej…)

Jak nosić protezę w komfortowy sposób?

07/10/20
proteza

Głównym założeniem użytkowania protezy zębowej jest umożliwienie sobie normalnego życia – oznacza to, że ma ona usprawniać spożywanie przez nas posiłków i wypowiadanie się, jednocześnie zapewniając nam niezbędną swobodę i estetykę uśmiechu. Nie powinna przy tym sprawiać bólu ani być niewygodna. By zapewnić sobie maksymalny komfort noszenia protezy, powinniśmy przestrzegać kilku prostych zasad. (więcej…)

Co wpływa na estetykę uśmiechu?

16/09/20
estetyka uśmiechu

Zdrowe zęby to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie ważnym czynnikiem jest jednak ich estetyczny wygląd. Jak o niego zadbać i co robić, gdy ulega pogorszeniu? (więcej…)

Jak radzić sobie z kamieniem nazębnym?

12/08/20
usuwanie kamienia

Kamień nazębny to problem wielu z nas. Co robić, by się przed nim uchronić, i, co najważniejsze – jak się go pozbyć, gdy już się pojawi? (więcej…)

Zalety koron porcelanowych

15/07/20
porcelanowy most

Korony porcelanowe to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z ubytkami i przebarwieniami zębów. Poznaj ich najważniejsze zalety i dowiedz się, jak należy o nie dbać. (więcej…)

copyright 2021 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności