Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

szczotkowanie zębów

Jak prawidłowo dbać o licówki porcelanowe?

Podstawą pielęgnacji licówek porcelanowych jest regularne i dokładne mycie zębów. Zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, rano po śniadaniu i wieczorem przed snem. Warto również pamiętać o nitkowaniu zębów przynajmniej raz dziennie, aby usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych.

Wybór odpowiednich narzędzi do higieny jamy ustnej

Aby uniknąć uszkodzenia licówek, warto sięgnąć po miękką szczoteczkę do zębów oraz pastę o niskiej ścieralności. Szczoteczka elektryczna może być również dobrym rozwiązaniem, jednak jej końcówka powinna być delikatna dla porcelany. Warto zwrócić uwagę na płyn do płukania ust, który nie tylko ułatwi utrzymanie higieny jamy ustnej, ale także może wspomóc proces remineralizacji szkliwa.

Wizyty kontrolne u stomatologa

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa są kluczowe dla utrzymania licówek porcelanowych w dobrym stanie. Zaleca się umawianie się na przegląd co najmniej raz w roku. Podczas takiej wizyty lekarz dokładnie oceni stan licówek, sprawdzi ich jakość oraz dokona ewentualnych korekt.

Zachowanie ostrożności podczas jedzenia

Licówki porcelanowe są trwałe i odporne, jednak podczas jedzenia warto unikać nadmiernego obciążania ich siłą gryzienia twardych produktów. Należy szczególnie uważać na orzechy, lody i twardą czekoladę. Unikaj także gryzienia na „surowo” marchewki czy jabłek – lepiej pokroić je na kawałki i spożywać małe porcje.

Ograniczenie substancji barwiących i szkodliwych dla szkliwa

Ważnym elementem dbania o licówki porcelanowe jest unikanie produktów, które mogą wpłynąć na ich kolor i wytrzymałość. Do takich należą przede wszystkim napoje, takie jak kawa, herbata, wino czy cola, które mogą wpływać na odbarwienie licówek. Ponadto, warto zrezygnować z palenia papierosów, które nie tylko negatywnie wpływają na zdrowie jamy ustnej, ale także zmieniają kolor licówek.

Wdrożenie właściwych nawyków

Pielęgnacja licówek porcelanowych to nie tylko dbanie o higienę jamy ustnej, ale także unikanie szkodliwych nawyków. Należy zagwarantować sobie zdrową dietę oraz dbać o zdrowie jamy ustnej poprzez odpowiednie nawilżanie i dbanie o równowagę kwasowo-zasadową.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności