Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

zęby

Wady i zalety laserowego wybielania zębów

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zabiegi, które mogą wpłynąć na estetykę uśmiechu. Jednym z nich jest laserowe wybielanie zębów. Ta metoda zdobywa coraz więcej zwolenników, jednak jak każda technika ma swoje plusy i minusy. Jakie zalety i wady ma tego rodzaju zabieg? Co należy o nim wiedzieć?

Zalety wybielania laserowego zębów

Użycie lasera to jedna z metod wybielania zębów, umożliwiająca uzyskanie widocznych efektów już po jednej wizycie u stomatologa. Główną zaletą tej techniki jest szybkość działania, dzięki której pacjent może cieszyć się białym uśmiechem już po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia zabiegu. Wybielanie polega na nałożeniu na zęby odpowiedniego preparatu, który następnie jest aktywowany promieniem lasera. Wybielaniem zębów w Lublinie zajmuje się m.in. New-Dent.

Wybielanie laserowe to stosunkowo mało inwazyjny zabieg, więc ryzyko wystąpienia powikłań czy podrażnienia dziąseł jest niskie. Podczas zabiegu można indywidualnie dobrać stopień wybielania zębów, co pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu. Laserowe wybielanie może przynieść efekty u osób, które spożywają silnie barwiące produkty, takie jak kawa czy herbata.

Wady wybielania laserowego zębów

Metoda wybielania laserowego posiada także wady. Jedna z nich to cena zabiegu. Osoby o wrażliwych zębach mogą również doświadczyć chwilowego uczucia dyskomfortu w trakcie wybielania laserowego. Należy mieć też na uwadze, że wybielanie nie jest odpowiednie dla wszystkich pacjentów. Osoby z silnymi ubytkami, próchnicą czy zaawansowanymi problemami dziąseł powinny najpierw skonsultować się z dentystą i rozważyć inne opcje wybielania zębów.

Wybielanie laserowe może przynieść wiele korzyści dla osób pragnących cieszyć się białym uśmiechem. Jednak, jak każdy zabieg ma swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do zabiegu warto dobrze zapoznać się z dostępnymi informacjami oraz porozmawiać ze stomatologiem. Dzięki temu można świadomie wybrać najlepszą metodę wybielania zębów dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności