Język angielski
Logo NEW-DENT

BLOG

estetyka uśmiechu

Co wpływa na estetykę uśmiechu?

Zdrowe zęby to podstawa dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Równie ważnym czynnikiem jest jednak ich estetyczny wygląd. Jak o niego zadbać i co robić, gdy ulega pogorszeniu?

Jak zadbać o estetykę uzębienia

Piękny uśmiech to nasza najważniejsza ozdoba. Jego atrakcyjny wygląd pomaga nam zjednać sobie ludzi, co jest szczególnie ważne np. podczas rozmów kwalifikacyjnych. Profilaktyka i stomatologia estetyczna to odpowiedzi na zainteresowanie Pacjentów utrzymaniem estetyki uzębienia na odpowiednio wysokim poziomie.

Jednym z czynników, które mają największy wpływ na wygląd naszych zębów, jest próchnica. Przyczyny jej powstawania są zróżnicowane – wśród nich należy wymienić nieprawidłową higienę jamy ustnej, przyjmowanie pożywienia zawierającego cukry i składającego się z wysoko przetworzonych produktów czy nieczęste odwiedzanie gabinetu stomatologicznego.

Warto rozprawić się z próchnicą nie tylko ze względu na piękny uśmiech – zaniedbana, może ona doprowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub nawet usunięcia chorego zęba.

Kolejnym elementem, który w znacznym stopniu może obniżyć atrakcyjność naszego wyglądu, są odbarwienia na zębach. Najczęściej wynikają one z nieprawidłowej diety oraz skłonności do picia kawy czy herbaty. By pozbyć się tego problemu, możemy skorzystać z oferowanego w gabinecie stomatologicznym zabiegu wybielania zębów.

Innym czynnikiem determinującym estetykę naszego uśmiechu są uszkodzenia mechaniczne. Wielu z nas zdarzyło się ukruszyć lub złamać ząb np. w wyniku upadku lub nieostrożnego jedzenia. Takie ubytki mogą być również spowodowane odwapnieniem szkliwa, które czyni zęby bardziej podatnymi na uszkodzenia. Popękane lub pokruszone zęby można na szczęście wypełnić materiałami stomatologicznymi, a w razie konieczności wykorzystać korony, mosty czy licówki porcelanowe. Nie tylko umocnią one zęby, lecz także znacznie poprawią ich wygląd.

Problemem być może najbardziej uciążliwym, bo zazwyczaj towarzyszącym nam już od dzieciństwa, są wady zgryzu. Mogą one mieć pochodzenie genetyczne lub stanowić skutek schorzeń i przypadłości, na jakie cierpieliśmy w najwcześniejszym okresie życia. Nieprawidłowy zgryz może zostać skorygowany za pomocą różnego rodzaju aparatów ortodontycznych – w zależności od potrzeb ruchomych lub stałych. Choć proces poprawiania zgryzu może potrwać nawet kilka lat, uzyskanie pięknego uśmiechu zdecydowanie jest tego warte.

copyright 2022 - wszelkie prawa zastrzezone|realizacja: Clearsense
Polityka prywatności